Bądź niezależny od sieci energetycznej.

Zainwestuj w fotowoltaikę z magazynem energii.

Magazyn energii – co to jest?

Magazyn energii umożliwia przechowywanie energii wyprodukowanej z instalacji fotowoltaicznej, kiedy produkcja energii elektrycznej przeważa nad jej zużyciem. Podsiadając magazyn energii możesz wykorzystać 100% energii wyprodukowanej przez Twoją instalację fotowoltaiczną! Magazyny energii sprawiają, że stajesz się niezależny od sieci energetycznej  i nie musisz obawiać się przerw w dostawach prądu.

 • 100% energii trafia do Ciebie Posiadając magazyn energii możesz wykorzystać 100% wyprodukowanej energii i nie musisz odsyłać nadwyżki do sieci.
 • Jesteś niezależny Możesz mieć prąd nawet jeśli nastąpi przerwa w dostawie energii z sieci.
 • Brak obciążenia sieci Magazyny energii nie powodują zakłóceń obniżających jakość energii i zapobiegają przeciążeniu sieci.
 • Jesteś jeszcze bardziej ekologiczny Korzystając z magazynu energii masz 100% pewności, że zużywamy tylko energię wyprodukowaną z OZE. Energia „nie miesza” się z tą wyprodukowaną np. z węgla.

Jeśli zdecydujemy się na akumulator do fotowoltaiki (instalacja Off-grid albo instalacja hybrydowa), będziemy mogli zmagazynować energię elektryczną wyprodukowaną przez nasz system PV i wykorzystać nadwyżki w dowolnym czasie.

W przypadku instalacji On-Grid, czyli instalacji podpiętej do publicznej sieci energetycznej, także możemy „zmagazynować” nadwyżki energii elektrycznej, wyprodukowanej przez naszą przydomową elektrownię fotowoltaiczną. „Magazynowanie” to polega na tym, że wysyłamy do sieci nadwyżki prądu, a następnie możemy część tej energii odzyskać – ale nie tyle samo, ile przesłaliśmy. Energię „przechowywaną w sieci” możne wykorzystać jedynie w 70-80%:

 • 70% → instalacja powyżej 10kWp (maksymalnie 50 kWp)
 • 80% → instalacja do 10 kWp.

Co ważne, ten sposób odzyskiwania energii, nazywany systemem opustów, ma być możliwy tylko do końca 2021 roku. Na rok przyszły planowane są zmiany w przepisach, zgodnie z którymi prosument będzie zobowiązany do sprzedawana nadwyżek wyprodukowanej przez siebie energii firmom energetycznym, a następnie będzie ją mógł, w razie potrzeby, odkupić po konkurencyjnej cenie. Czy system ów będzie równie dobry bądź lepszy od systemu opustów, czas pokaże.

Tymczasem wspomniana instalacja Off-Grid bądź umożliwia magazynowanie nadwyżek prądu w naszych własnych magazynach energii i wykorzystywanie jej wedle potrzeb. Z kolei instalacja hybrydowa to system podłączony do 2 różnych i niezależnych od siebie źródeł magazynowania energii:

 • On-Grid: podłączamy instalację do sieci energetycznej i wykorzystujemy system opustów do magazynowania nadwyżek energii
 • Off-Grid: magazynujemy nadwyżki energii elektrycznej w naszym prywatnym magazynie, a kiedy zostanie on w optymalny sposób napełniony, możemy resztę nadwyżki magazynować w sieci energetycznej w oparciu o system opustów


UWAGA: Wbrew zapowiedziom Ministerstwa Klimatu i Środowiska, tegoroczna edycja programu „Mój Prąd” nie zagwarantowała dopłat do jakichkolwiek innych elementów domowej infrastruktury energetycznej poza instalacjami fotowoltaicznymi. Wyczekiwane rozszerzenie o wspomniane elementy jest planowane dopiero w kolejnym naborze wniosków w roku 2022, czyli w ramach edycji programu „Mój Prąd” 4.0.

 

 

Tylko 6 kroków dzieli Cię od własnej instalacji fotowoltaicznej!

Kompleksowo zajmiemy się fotowoltaiką dla Twojego domu! Z nami wystarczy sześć prostych etapów.

 1. Sprawdzamy Twoje potrzeby i wysyłamy do Ciebie doradcę.
 2. Przygotowujemy bezpieczną, jasną umowę.
 3. Pomagamy Ci w formalnościach związanych z finansowaniem inwestycji oraz uzyskaniem dofinansowania
 4. W 1 dzień montujemy panele.
 5. Przyłączamy Twoją instalację do sieci.
 6. Możesz cieszyć się produkcją energii z instalacji oraz sprawdzać jej zużycie i produkcję z poziomu aplikacji na smartfonie.

 

DOFINANSOWANIE NA FOTOWOLTAIKĘ


Zastanawiasz się jak uzyskać dofinansowanie do fotowoltaiki dla domu? Możliwości jest bardzo dużo, a każda z nich może być dostosowana do Twoich potrzeb finansowych. Dzięki różnym opcjom finansowania, inwestycja w fotowoltaikę stanie się bardziej przystępna i nie nadwyręży domowego budżetu.

W PV Poland nie musisz sam szukać najlepszych rozwiązań i przechodzić przez formalności w dofinansowaniu. Nasz doradca pomoże Ci uzyskać dogodne finansowanie!

Sprawdź

 

 

OBEJRZYJ NASZE REALIZACJE DLA DOMÓW!

Zrealizowaliśmy już dziesiątki instalacji fotowoltaicznych dla gospodarstw domowych!

Skontaktuj się z nami i poznaj moc korzyści
z darmowej energii ze słońca!

Oferta dla:
firmy domu
Korzystając z formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i wykorzystywanie swoich danych osobowych w celu umożliwienia kontaktu oraz przedstawienia oferty przez PV Poland Sp. z o.o. Więcej informacji w Polityka Prywatności.
Zaufali nam
formularz kontaktowy