Kalkulator fotowoltaiczny

Kalkulator fotowoltaiczny to wirtualne narzędzie, które pomoże Ci oszacować, czy jesteś w stanie podjąć wysiłek finansowy związanym z inwestycją w instalację fotowoltaiczną.

Jeśli nie jesteśmy pewni czy inwestycja w fotowoltaikę naprawdę przełożysię na planowane oszczędności, najlepiej użyć kalkulatora fotowoltaicznego, dzięki któremu sprawdzimy jaka moc instalacji PV zaspokoi zapotrzebowanie energetyczne naszego domu, firmy czy gospodarstwa rolnego., Kalkulator fotowoltaicznypozwala uzyskać dane szacunkowe dotyczące tego jaką moc instalacji należy wziąć pod uwagę jaką miesięczną opłatę za energię dotychczas ponosiliśmy. Biorąc pod uwagę te dwie zmienne, dowiemy się także ile wyniesie miesięczna rata za naszą instalację fotowoltaiczną oraz jak szybko się ona zwróci.

Program kalkulacyjny, który znajduję się na naszej stronie służy zatem do poglądowego określenia wielkości instalacji fotowoltaiczneji potrzebnej do zapewnienia potencjalnemu inwestorowi samodzielności energetycznejoraz miesięcznej raty. Dzięki kalkulatorowiinwestor jest w stanie:

  • oszacować koszt zakupu i montażu systemu PV o określonej mocy
  • określić przybliżony czasu zwrotu poniesionych kosztów,
  • stwierdzić jakie oszczędności możliwe są do uzyskania dzięki korzystaniu z instalacji fotowoltaicznej

Mając wszystkie te szacunkowe dane, nie należy zapominać, że bardziej precyzyjne wyliczenia są możliwe dopiero po przeprowadzeniu audytu fotowoltaicznego w planowanym miejscu inwestycji. Można wtedy wziąć pod uwagę także te czynniki wpływające na wydajność systemu PV, których nie da się uwzględnić w kalkulatorze, np. stopień zacienienia związany z istniejącymi w okolicy budynkami czy drzewami, a także warunki nasłonecznienia  (patrz: Mapa Nasłonecznienia Polski). 

Dzięki naszemu kalkulatorowi fotowoltaicznemu bez żadnego ryzyka sprawdzisz, czy inwestycja w fotowoltaikę to idealne rozwiązanie dla Ciebie.Jeśli jesteś zainteresowany bezpłatnym audytem fotowoltaicznym skontaktuj się z nami i poznaj moc korzyści  z darmowej energii ze słońca.

Kalkulator wyceny
Dopasuj idealny system fotowoltaiczny
Miesięczny
rachunek za prąd:
Program kalkulacyjny który znajduję się na stronie startowej służy do poglądowego określenia wielkości oraz ceny instalacji potrzebnej do zapewnienia naszym klientom samodzielności energetycznej.
Dofinansowanie

Zastanawiasz się jak uzyskać dofinansowanie fotowoltaiki lub pompy ciepła? W PV Poland znajdziemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie i pomożemy załatwić wszelkie formalności!

Skontaktuj się z nami! Zaufaj specjalitom
od energii ze słońca


Więcej
Skontaktuj się z nami i poznaj moc korzyści
z darmowej energii ze słońca!

Oferta dla:
firmy domu
Korzystając z formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i wykorzystywanie swoich danych osobowych w celu umożliwienia kontaktu oraz przedstawienia oferty przez PV Poland Sp. z o.o. Więcej informacji w Polityka Prywatności.
Zaufali nam
formularz kontaktowy