To rolnik wie najlepiej, ile natura może zaoferować człowiekowi i jak można wykorzystać jej potencjał.
 

Twoje gospodarstwo ma duże zapotrzebowanie na prąd? Chcesz zmniejszyć rachunki? Zainwestuj w fotowoltaikę i wybierz naszą ofertę.

Fotowoltaika dla rolnictwa

Im wyższy stopień automatyzacji gospodarstwa, tym wyższe rachunki za prąd, które mogą sięgać od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych za miesiąc! Wśród urządzeń które potrzebują największej ilości energii elektrycznej znajdziemy m.in. te montowane w nowoczesnych oborach, suszarniach, chlewniach czy dojarniach, a także chłodnie, myjnie czy mieszalniki. Znaczne ilości energii elektrycznej zużywa także sam dom, zwłaszcza jeśli jest on częścią gospodarstwa agroturystycznego.

  • Wykorzystasz miejsce, którym dysponujesz Dachy hali, wiat i innych budynków gospodarczych to mnóstwo przestrzeni, którą możesz zagospodarować. Więcej paneli to więcej energii, a więcej energii to więcej możliwości.
  • Nie jesteś zależny od nikogo Nie odczujesz nieuniknionych podwyżek energii elektrycznej. Wręcz przeciwnie – błyskawicznie zobaczysz ekonomiczne skutki wyboru naszej instalacji. Zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na dalszy rozwój gospodarstwa!
  • Redukujesz koszty Wystarczy, że odpiszesz koszty od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym, przez co nawet nie odczujesz wydatku na inwestycję.
  • Dostajesz najlepsze panele na rynku W 100% niepalne, samoczyszczące i wytrzymałe. To komponenty o najlepszych parametrach na rynku, wykonane z podwójnego, wzmocnionego szkła.
  • Zyskasz ulgę inwestycyjną Rolnikom przysługuje ulga na zakup i montaż instalacji PV. Obniżysz dzięki temu podatek rolny, a 25% ulgę dostaniesz na 15 lat.

Decydując się na zamontowanie instalacji fotowoltaicznej, właściciel gospodarstwa rolnego, będący płatnikiem podatku VAT, ma prawo do odliczenia go w całości, dzięki czemu odzyskuje 23% poniesionych kosztów. Z kolei ulga inwestycyjna dla rolników (którą można odliczać nawet przez 15 kolejnych lat) decydujących się na inwestycje ekologiczne to kolejne 25% odliczane od podatku gruntowego.

Rozważenie inwestycji w fotowoltaikę w gospodarstwie rolnym jest tym bardziej zasadne, że dachy hal produkcyjnych, obór, chlewni czy dojarni, a  także wiat oraz wszelkich innych budynków gospodarczych to mnóstwo przestrzeni, którą można zagospodarować, instalując tam panele fotowoltaiczne. W dużych gospodarstwach rolnych nie ma też zwykle problemu ze znalezieniem optymalnej lokalizacji na gruncie. Nowoczesne instalacje fotowoltaiczne są bezobsługowe, w 100% niepalne, samoczyszczące i bardzo wytrzymałe, co zawdzięczają warstwie podwójnego, wzmocnionego szkła.

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o OZE, rolnikom, którzy są wytwórcami energii elektrycznej również na potrzeby własne, przysługuje status prosumentów. Oznacza to, że mogą oddawać produkowaną przez siebie, a niewykorzystaną na bieżące potrzeby, energię elektryczną do sieci, a w razie potrzeby odzyskiwać te nadwyżki w postaci tzw. systemu opustów (energia jest bilansowana w stosunku 0,8:1 dla instalacji do 10 kWp oraz albo 0,7:1 dla instalacji o mocy od 10 do 50 kWp).

Warto mieć też stale na uwadze, że rosnąca świadomość ekologiczna konsumentów sprawia, że zwracają uwagę nie tylko na fakt, że nasze gospodarstwo rolne produkuje żywność, której przysługują certyfikaty BIO/ECO/ORGANIC, ale także wykorzystuje do tej produkcji wyłącznie zieloną energię. Dzięki takiej informacji można znacząc zwiększyć konkurencyjność własnych produktów.

Wdrażanie rozwiązań fotowoltaicznych w nowoczesnych gospodarstwach rolnych to świadome i umiejętne wykorzystywanie potencjału tkwiącego w naturze. Ekologiczne i nowoczesne rolnictwo zawsze zaczyna się od wyboru zielonej energii.

DOFINANSOWANIE DO FOTOWOLTAIKI
DLA ROLNICTWA


JAK UZYSKAĆ DOFINANSOWANIE DO FOTOWOLTAIKI DLA ROLNICTWA?

Sprawdź!

 

 

OBEJRZYJ NASZE REALIZACJE DLA GOSPODARSTW ROLNYCH!

Zobacz więcej realizacji
Skontaktuj się z nami i poznaj moc korzyści
z darmowej energii ze słońca!

Korzystając z formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i wykorzystywanie swoich danych osobowych w celu umożliwienia kontaktu oraz przedstawienia oferty przez PV Poland Sp. z o.o. Więcej informacji w Polityka Prywatności.
Zaufali nam
formularz kontaktowy