panele fotowoltaiczne

Buduj nowoczesny i świadomy biznes w oparciu o energię ze słońca.


Działaj z nami – to się opłaca.
 

 

Fotowoltaika dla firm

Produkcja energii elektrycznej we własnym zakresie oraz wiążące się z tym zmniejszenie zapotrzebowania na energię z sieci jest dobrą i atrakcyjną finansowo alternatywą dla pozyskiwania prądu od zewnętrznych operatorów. W sektorze przemysłowym szczególnie istotna jest stabilność finansowa, którą trudno zapewnić dużemu przedsiębiorstwu, jeśli ceny energii elektrycznej nieustannie rosną. Inwestycja w fotowoltaikę to długofalowy projekt uniezależnienia się zakładu przemysłowego od zewnętrznych dostawców energii elektrycznej oraz zmniejszenia pozyskiwania jej kosztów w skali roku. Oszczędności mogą sięgać nawet dziesiątek tysięcy złotych, a sama instalacja zwraca się bardzo szybko, ponieważ część kosztów z nią związanych przedsiębiorca może odpisać od podatku.

  • Stań się niezależny od rynku dostaw energiiW czasach, w których wszystko drożeje, warto szukać zmian na lepsze i zabezpieczać się na przyszłość. Ceny prądu stale rosną i nic nie wskazuje, by miało być inaczej. Dlaczego więc nie oszczędzić i zainwestować w zieloną energię?
  • Nieważne, jaką działalność prowadzisz Nasza oferta jest kompleksowa – znajdziesz w niej farmy fotowoltaiczne, montowane na dachach czy elewacjach moduły, ale także instalacje PV dostosowane dla biurowców i hal przemysłowych.
  • Pomożemy Ci w zdobyciu szybkiego zwrotu z inwestycji Dzięki zmianom w przepisach możesz magazynować nadprodukowaną energię przez instalację PV w sieci. To pozwala na skrócić czas zwrotu z inwestycji.
  • Ekologia to obowiązek Stawianie na przyjazne środowisku rozwiązania w biznesie jest już standardem, wynikającym z dojrzewającej świadomości społeczeństwa. Troska o naszą planetę stała się ogromną wartością. Każda licząca się marka stawia dziś na ekologię i zieloną energię.

W polskich warunkach klimatycznych coraz częściej zdarza się, że w sezonie letnim przedsiębiorstwa korzystające z konwencjonalnych źródeł energii mają problem z funkcjonowaniem, ponieważ elektrownie muszą ograniczać generację prądu z uwagi na niewystarczające możliwości chłodzenia. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną uwalnia przedsiębiorstwo od problemów z dostawami energii elektrycznej z zewnątrz.

Przeprowadzenie audytu energetycznego pozwala przedsiębiorcom na stworzenie co najmniej kilkuletnich planów inwestycji w fotowoltaikę, a to z kolei skutkuje możliwością dobrania odpowiedniego systemu fotowoltaicznego, dzięki któremu można w dużym stopniu ograniczyć zapotrzebowanie energetyczne firmy, tym samym pośrednio wpływając na poprawę stanu środowiska.

Opłaty za energię elektryczną to jedne z największych wydatków eksploatacyjnych ponoszonych przez przedsiębiorstwa, zakłady produkcyjne czy firmy. Stale rosnące ceny energii elektrycznej przekładają się bezpośrednio na koszty prowadzenia działalności gospodarczej, a pośrednio także na ceny towarów i usług oraz konkurencyjność firmy na rynku.

Poszukując możliwości dofinansowania do fotowoltaiki dla przemysłu warto wziąć pod uwagę:

 - Program Energia Plus - beneficjentem może być każde przedsiębiorstwo (w rozumieniu ustawy Prawo przedsiębiorców), prowadzące działalność gospodarczą, które spełni łącznie następujące warunki:

  • roczne zużycie energii elektrycznej przekracza 2GWh,
  • wniosek został poprzedzony audytem energetycznym, który rekomenduje inwestycję w OZE,
  • planowana oszczędność energii nie będzie mniejsza niż 5%.

- Program BOCIAN Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej – dofinansowanie obejmuje systemy fotowoltaiczne na budynku lub gruncie o mocy  od 40 kWp do 1 MWp. Wsparcie jest udzielane w formie pożyczki (na warunkach preferencyjnych lub rynkowych). Jej maksymalna kwota to 4 mln złotych (do 85% wartości inwestycji) na okres nie dłuższy niż 15 lat ze spłatą ratalną co kwartał. Umowy w sprawie pomocy będą podpisywane wyłącznie do końca 2020 roku, natomiast środki będę wydatkowane do końca 2023 roku.

- Regionalne programy operacyjne - każde z 16 województw ma swój własny RPO.

Pomyśl o instalacji fotowoltaicznej dla Twojego przedsiębiorstwa już dziś. Nieważne jaką działalność prowadzisz - nasza oferta jest kompleksowa: znajdziesz w niej farmy fotowoltaiczne, montowane na dachach czy elewacjach moduły, ale także instalacje PV dostosowane dla biurowców i hal przemysłowych. Stawianie na przyjazne środowisku rozwiązania energetyczne w biznesie jest już standardem, wynikającym z dojrzewającej świadomości społeczeństwa. Troska o naszą planetę stała się ogromną wartością. Każda licząca się marka stawia dziś na ekologię i zieloną energię.

FINANSOWANIE
DLA FIRM


Jak uzyskać dofinansowanie do fotowoltaiki dla firmy? Przedsiębiorcy i właściciele firm mogą korzystać z atrakcyjnych form finansowania. Poziom dotacji na fotowoltaikę może osiągnąć nawet 85% kosztów kwalifikowalnych.

Sprawdź!

 

OBEJRZYJ NASZE REALIZACJE DLA FIRM!

Jesteśmy rzetelnym partnerem w fotowoltaice dla biznesu. Zrealizowaliśmy inwestycje fotowoltaiczne o różnej mocy dla wielu firm.

Zobacz więcej realizacji
Skontaktuj się z nami i poznaj moc korzyści
z darmowej energii ze słońca!

Korzystając z formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i wykorzystywanie swoich danych osobowych w celu umożliwienia kontaktu oraz przedstawienia oferty przez PV Poland Sp. z o.o. Więcej informacji w Polityka Prywatności.
Zaufali nam
formularz kontaktowy