17/11/2020
Zalety fotowoltaiki
Zalety fotowoltaiki

Boom na fotowoltaikę trwa. Nic dziwnego, fotowoltaika oprócz oczywistych korzyści finansowych ma  także wiele zalet, ale nie ze wszystkich zdajemy sobie sprawę. Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją w panele fotowoltaiczne w poniższym tekście przedstawimy Ci najważniejsze zalety, które przekonają Cię do instalacji fotowoltaiki.

Fotowoltaika i oszczędność

Oszczędność to największa zaleta fotowoltaiki. Zdecydowana większość inwestorów decyduje się na fotowoltaikę ze względu na możliwość obniżenia rachunków za energię praktycznie do 0 zł. Inwestycja w fotowoltaikę według naszych obliczeń zwraca się w średnio 6 lat. Biorąc pod uwagę stale rosnące ceny prądu oraz coraz większą wydajność paneli fotowoltaicznych zwrot z inwestycji może nastąpić dużo szybciej. Ważne jest jednak, żeby odpowiednio dobrać moc, prawidłowo zamontować instalację oraz dobrać wysokiej jakości produkty. Tylko dobrze dobrana moc instalacji zagwarantuje nam zwrot z inwestycji.

Sprawdź, jak dobrać moc instalacji fotowoltaicznej.

Fotowoltaika i ekologia

Energia wytworzona dzięki fotowoltaice jest całkowicie ekologiczna. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii to jeden z największych kroków w dbałości o środowisko. Korzystając z fotowoltaiki masz pewność, że nie przyczyniasz się do zanieczyszczania środowiska. Panele fotowoltaiczne pod wpływem światła słonecznego wytwarzają energię eklektyczną, czyli nie emitują dwutlenku węgla ani żadnych szkodliwych gazów do atmosfery. Wysokiej jakości panele fotowoltaiczne, które są w ofercie PV Poland, nie zawierają plastiku. Warto również zaznaczyć, że przy wysokiej klasie paneli fotowoltaicznych nie trzeba używać żadnych środków chemicznych ani detergentów.

Fotowoltaika i niezawodność instalacji

Panele fotowoltaiczne są niezwykle wytrzymałe i odporne na trudne warunki atmosferyczne. Żywotność paneli fotowoltaicznych oblicza się na minimum 30 lat, a rozwój technologii i coraz wyższa jakość paneli fotowoltaicznych sprawiają, że „długość życia” paneli fotowoltaicznych się wydłuża. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja instalacja będzie funkcjonowała bez zarzutów, do założenia instalacji wybierz firmę, która daje wieloletnią gwarancję, zarówno na produkt jak i na całość funkcjonowania instalacji. W PV Poland każdy klient otrzymuje 30-letnią gwarancję absolutną oraz ubezpieczenie od aktów wandalizmu czy kradzieży paneli.

Fotowoltaika i niezależność energetyczna

Fotowoltaika to odnawialne i niewyczerpalne źródło energii. Dzięki fotowoltaice nie musisz obawiać się wysokich rachunków i wzrostu cen prądu.

Fotowoltaika i bezpieczeństwo

Korzystanie z paneli fotowoltaicznych jest w 100% bezpieczna dla środowiska i użytkowników. Dobrej jakości panele fotowoltaiczne, takie jakie są w ofercie PV Poland nie zawierają plastiku i są w 100% niepalne, a wysokiej klasy podzespoły również gwarantują bezpieczeństwo całej instalacji.

Fotowoltaika i prestiż

Korzystając z energii odnawialnej, takiej jak fotowoltaika kreujesz wizerunek osoby lub firmy świadomej ekologiczne. Własna instalacja fotowoltaiczna ma również znaczny wpływ na wzrost wartości nieruchomości. Twój dom dzięki fotowoltaice staje się bardziej nowoczesny i tani w utrzymaniu, dlatego jeśli myślisz o sprzedaży domu, pamiętaj o wartości jaką daje fotowoltaika.

Jeśli wymienione przez  nas argumenty przekonały Cię do instalacji fotowoltaiki w domu, firmie lub w Twoim gospodarstwie, skontaktuj się z nami, a przygotujemy ofertę szytą na miarę Twoich potrzeb. Napisz do nas kontakt@pvpoland.pl lub zadzwoń 731 221 717.« WróćSkontaktuj się z nami i poznaj moc korzyści
z darmowej energii ze słońca!

Korzystając z formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i wykorzystywanie swoich danych osobowych w celu umożliwienia kontaktu oraz przedstawienia oferty przez PV Poland Sp. z o.o. Więcej informacji w Polityka Prywatności.
Zaufali nam
formularz kontaktowy