02/05/2022
Wystartowało Moje Ciepło 2022. Co możesz zyskać?
Wystartowało Moje Ciepło 2022. Co możesz zyskać?

Od piątku (29.04.2022 r.) ruszył nabór wniosków do dofinansowania na pompę ciepła – Moje Ciepło. W ramach programu beneficjenci mogą otrzymać nawet 21 tys. zł! Dzięki wsparciu dotacji, inwestycja w odnawialne źródła energii jest jeszcze bardziej opłacalna. Założenie pompy ciepła w ramach dotacji, to nie tylko prosty sposób na ochronę naszego portfela, ale również antidotum na stan polskiego powietrza. Nie zaprzątaj sobie głowy podwyżkami energii. Postaw na maksymalizowanie zysków z pompą ciepła!

Moje ciepło 2022 r. – Najważniejsze informacje

Program ma za zadanie wsparcie w założeniu ekologicznych pomp ciepła w nowych domach. Takie urządzenie, może posłużyć do:

 • ogrzania budynków,
 • ogrzania wody użytkowej,
 • ochłodzenia pomieszczeń w gorące dni.

Pomimo tego, że pompa ciepła staje się coraz bardziej przystępne cenowo, to jednak w dalszym ciągu, warto skorzystać z dotacji. Pula środków programu jest wspierana Funduszem Modernizacyjnym (co stanowi 600 mln zł) działającego w ramach Unii Europejskiej.

 

Co obejmuje Moje Ciepło?

Zakup i montaż pompy ciepła (powietrzna, gruntowa) wykorzystana do ogrzania domu albo do ogrzania wody z opcją podgrzewania wody.

 

Dla kogo?

Właścicieli lub współwłaścicieli nowych domów jednorodzinnych. Mogą być to budynki w zabudowanie bliźniaczej, ważne, żeby zawierały maksymalnie dwie komórki lokatorskie.

 

Co oznacza nowy dom w programie Moje Ciepło?

W tym rozumieniu jest to dom, który w momencie składania wniosku o dofinansowanie nie złożono deklaracji o zakończeniu budowy oraz nie wystosowano wniosku o wydanie pozwolenia na użytkowanie domu.

Wyjątek

Z programu mogą skorzystać osoby, które potwierdzenie zakończenia i użytkowania budynku otrzymały nie wcześniej niż 1 stycznia 2021 r.

 

Jaka jest wysokość dofinansowania Moje Ciepło?

Jak w wielu programach wsparcia OZE przez NFOŚiGW ta dotacja opiera się na zasadzie: najpierw inwestycja, a potem refundacja kosztów. Okres kwalifikacji w takim przypadku obejmuje od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2026 r.

Bezzwrotne dotacje w wysokości:

 • max. 7 tys. zł — powietrzna pompa ciepła
 • max. 21 tys. zł — gruntowa pompa ciepła

Dofinansowanie obejmuje od 30 do 45 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji. W tym najwyższe 45 proc. zwrotu kosztów jest przewidziany dla rodzin wielodzietnych z Kartą Dużej Rodziny.

 

Co jeszcze warto wiedzieć w kontekście programu Moje Ciepło?

 • Pompa musi być nowa – wyprodukowana maksymalnie rok przed montażem.
 • Dom powinien mieć podwyższony standard budynku – roczne zapotrzebowanie na energię:

Dla wniosków w 2022 r. - powinien wynosić maksymalnie 63 kWh/1 m² powierzchni  budynku podczas roku (potrzebnego do ogrzewania domu, wody oraz wentylacji).

Dla wniosków po 2022 r. – powinien wynosić maksymalnie 55 kWh/ 1 m² powierzchni budynku w ciągu roku.

 • Dotacja nie jest uzależniona od wysokości dochodu beneficjenta.
 • Co jeśli mamy kominek w domu? Jeśli pełni funkcję estetyczną lub jedynie rekreacyjną, nie będzie przeciwwskazaniem w uzyskaniu dofinansowania
 • Zamontowana w ramach programu pompa ciepła, od momentu wpłynięcia refundacji na konto, przez min. 5 lat beneficjent musi z niej korzystać pod wskazanym we wniosku adresie.
 • Jeżeli budynek jest własnością dwóch osób, potrzebna jest zgoda wszystkich właścicieli oraz potwierdzenie o niekorzystaniu z podwójnego dofinansowania.

 

Czy warto skorzystać z dotacji Moje Ciepło?

Jak najbardziej! Dotacja odciąża naszą inwestycję w pompę ciepła, a urządzenie samo w sobie, obniża nasze rachunki za ogrzewanie i sprawia, że możemy z całą pewnością stwierdzić, że dbamy o środowisko. Uczulamy na to, aby nie zwlekać z całą inwestycją, gdyż warto zdążyć z wnioskiem na czas, dlatego skontaktuj się z nami za pośrednictwem e-mail: kontakt@pvpoland.pl lub zadzwoń 732 081 031 i miej pewność jakości pompy i profesjonalnego montażu!

 « WróćSkontaktuj się z nami i poznaj moc korzyści
z darmowej energii ze słońca!

Oferta dla:
firmy domu
Korzystając z formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i wykorzystywanie swoich danych osobowych w celu umożliwienia kontaktu oraz przedstawienia oferty przez PV Poland Sp. z o.o. Więcej informacji w Polityka Prywatności.
Zaufali nam
formularz kontaktowy