16/02/2022
Trwa program Czyste Powietrze!
Trwa program Czyste Powietrze!

Najnowsza odsłona programu przynosi kolejne korzyści dla przyszłych beneficjentów dofinansowania. Szczególnie osoby z najniższymi rocznymi dochodami mogą liczyć na wysokie dofinansowanie. Drugą znaczącą zmianą jest wprowadzenie zapisu o wydłużeniu czasu realizacji wynikające z opóźnienia przyłączenia gazu przez operatora. Trzecią, ostatnią zaznaczaną zmianą jest to, że Czyste Powietrze całkowicie rezygnuje z dotacji na piece węglowe.

Główny cel dofinansowania wpisuje się w politykę klimatyczną, czyli zadbanie o poprawę jakości powietrza i zmniejszenie emisji CO2, poprzez wsparcie finansowe w zmianie źródła energii budynków mieszkalnych na ekologiczne i bezemisyjne. O dotacje mogą ubiegać się właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych.

Poziomy dofinansowania programu Czyste Powietrze

Dotychczas były dwa poziomy dofinansowania:

  1. Podstawowy do 30 tys. zł dla osób, których roczny dochód wynosi 100 tys. zł.
  2. Podwyższony poziom dofinansowania to max. 37 tys. zł dla osób, które miesięcznie zarabiają do  1564 zł (w gospodarstwie wieloosobowym) i do 2189 zł (w gospodarstwie jednoosobowym).

W tym roku nabór wniosków rozpoczął się od trzeciej, najnowszej części dofinansowań, która wystartowała 25 stycznia 2021 r. Beneficjentami mają zostać obywatele o najniższych dochodach, którzy chcą zamienić tradycyjne źródła energii na ekologiczne.

  1. Najwyższy stopień dofinansowania to pokrycie 90% kosztów inwestycji, a to oznacza nawet 69 tys. zł!

Kto kwalifikuje się do najwyższego poziomu dofinansowania?

Na taką kwotę mogą liczyć osoby, których dochód nie przekracza 900 zł (gospodarstwa wieloosobowe) i 1 260 zł (gospodarstwa jednoosobowe) oraz dla osób z ustalonym prawem zasiłku.

 

źródło: Program Czyste Powietrze

Duet pompa ciepła i fotowoltaika

Warto skorzystać z dofinansowania nie tylko pod kątem zakupu pompy ciepła, która nie tylko ogrzeje Twój dom, ale także wodę użytkową, ale także instalacji fotowoltaicznej. Duet pompa ciepła i fotowoltaika zapewni komfort, bezdźwięczną pracę oraz niezależność wobec cen energii. Dodatkowo te instalacje OZE są niezwykle proste w użytkowaniu, tanie, a co istotne w dzisiejszych czasach: bezemisyjne i ekologiczne.

Czytaj dalej: Pompa ciepła to must have 2022?

Efekty pracy pompy ciepła odkryjesz, jak przyjdzie pierwszy rachunek za ogrzewanie!

Nie lubisz papierkowej roboty, a chcesz skorzystać  z dofinansowania?

Napisz: kontakt@pvpoland.pl lub zadzwoń: 732 081 031

Wybierz PV Poland i nie martw się o terminy i dokumentacje, zrobimy to za Ciebie!« WróćSkontaktuj się z nami i poznaj moc korzyści
z darmowej energii ze słońca!

Oferta dla:
firmy domu
Korzystając z formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i wykorzystywanie swoich danych osobowych w celu umożliwienia kontaktu oraz przedstawienia oferty przez PV Poland Sp. z o.o. Więcej informacji w Polityka Prywatności.
Zaufali nam
formularz kontaktowy