09/09/2020
Poważny klient – poważna oferta na fotowoltaikę! Dlaczego warto na nas postawić?
Poważny klient – poważna oferta na fotowoltaikę! Dlaczego warto na nas postawić?

Instalacja fotowoltaiczna w każdym domu? To nie melodia odległej przyszłości. Wzrost zainteresowania tą formą przetwarzania energii słonecznej to rzeczywistość, której nie należy się obawiać. Wręcz przeciwnie – to powód do dumy dla każdego, kto zdecydował się na instalację PV w swoim domu, gospodarstwie czy firmie lub choćby planuje realizację tej inwestycji. Pokazuje tym samym, że nie jest mu obca troska o dobro środowiska, a także, że jest przedsiębiorczy, zapobiegliwy, zaradny i nie chce czekać, aż energia elektryczna podrożeje jeszcze bardziej. Zdaniem PV Poland nie ma innej opcji: kto poważnie myśli o fotowoltaice, musi zostać poważnie potraktowany… i otrzymać równie poważną ofertę.

Dzięki dynamicznemu wzrostowi popularności fotowoltaiki w Polsce można zacząć śmiało mówić o dokonującej się rewolucji energetycznej. Coraz częściej rezygnujemy z prądu, pozyskiwanego dzięki konwencjonalnym źródłom energii, który wciąż drożeje i niewielkie są szanse, że ta tendencja w najbliższym czasie się zmieni, bo koszty wymiany przestarzałej infrastruktury trzeba przecież jakość zrekompensować! Nie dziwi więc, że zaczęliśmy poszukiwać bardziej przyjaznych, ekonomicznych i ekologicznych rozwiązań. Fotowoltaika dla domu, biznesu i rolnictwa wydaje się najlepszym i najbardziej przystępnym rozwiązaniem. Na tyle, że instalacje fotowoltaiczne przestały być postrzegane jako fanaberia, a wreszcie zaczęto dostrzegać ich potencjał i korzyści, jakie ze sobą niosą.

Firma fotowoltaiczna – nie jesteśmy jak wszyscy!

- „Na rynku pojawiło się wiele firm fotowoltaicznych, zajmujących się sprzedażą paneli fotowoltaicznych i ich montażem. Wiele z nich trafiło na podatny grunt: rosnący popyt na PV trzeba było przecież zaspokoić, a na początku fotowoltaicznego boomu nie było wielu świadomych klientów na rynku, co sprzyjało nieszczególnie uczciwemu podejściu. My postanowiliśmy podejść do sprawy zupełnie inaczej” – opowiada Arnold Rabiega, Prezes Zarządu PV Poland. – „Chcieliśmy od początku rysować przed prosumentem wyraźną perspektywę korzyści płynących z własnej instalacji PV, ale przy tym edukować i komunikować to, co nas wyróżnia: jakość usług i najwyższe bezpieczeństwo. Mamy je, bo nigdy nie baliśmy się mówić o potencjalnych zagrożeniach fotowoltaiki i znaleźliśmy rozwiązania tych problemów. Można więc powiedzieć, że przekuliśmy zagrożenia w szansę i przewagę konkurencyjną. Pamiętajmy, że PV Poland wyrosło z współpracy z Krajowym Instytutem Energetyki Rozproszonej, który ma na celu m.in. popularyzację i edukację potencjalnych prosumentów i doradzał wielu podmiotom z różnych sektorów rynku” – dodaje.

Indywidualne podejście do klienta i rzetelna wycena

Jak wygląda instalacja PV? Można ją sprowadzić do sześciu prostych kroków – audytu, przygotowania umowy, pomocy w uzyskaniu finansowania, montażu paneli, przyłączeniu instalacji do sieci, aż do ukończenia procesu, w którym pozostaje się tylko cieszyć energią wprost ze słońca. Kluczowy jest jednak pierwszy krok – audyt, czyli zapoznanie się ze wszystkimi zmiennymi, które pozwolą określić kształt przyszłej elektrowni, liczbę paneli czy jej moc. Wspomnianych zmiennych jest mnóstwo – to warunki energetyczne, azymut, moc przyłączeniowa, wysokość rachunków, typ dachu, nasłonecznienie, ewentualne przeszkody. Audyt pozwala na wykonanie wnikliwej, pełnej i rzetelnej analizy, a co za tym idzie – przygotowanie kompleksowej oferty, skrojonej na miarę możliwości każdego klienta.

Pomoc w formalnościach i finansowaniu fotowoltaiki

Często poważną przeszkodą przy inwestycji w fotowoltaikę są obawy o formalności i finansowanie inwestycji. Na myśl o stosie umów, wniosków, oświadczeń czy innych dokumentów można się przecież zniechęcić. – ”Takie obawy klientów skłoniły nas do tego, że obowiązkowym punktem rzetelnego, pełnego customer service stało się dla nas przeprowadzenie klienta od początku do końca przez całą „papierologię” i sprawienie, by cały proces był maksymalnie prosty i przyjazny dla przyszłego prosumenta” – podkreśla Arnold Rabiega. Zresztą: formalności to jedno, a finansowanie – drugie. Bo pytanie „czy będzie mnie stać na fotowoltaikę?” pada bardzo często. – „Stale monitorujemy sytuację w branży, a to nie tylko nowe technologie czy zmiany w przepisach, ale także nowe możliwości uzyskania dofinansowania: programy, dotacje, fundusze. Pomagamy wniosek wypełnić tak, by został rozpatrzony pozytywnie. Wiele takich wniosków, wypełnianych samodzielnie, jest odrzucanych ze względu na braki formalne. Chcemy temu zapobiegać i pomagać innym. Otwieramy się także na możliwość finansowania fotowoltaiki w abonamencie – wysokość transzy nie będzie wyższa, niż miesięczne oszczędności energii” – podsumowuje Arnold Rabiega.

Panele fotowoltaiczne najwyższej jakości

Jak wybrać dobre panele fotowoltaiczne - oprócz tego, że powinny być funkcjonalne, a więc gwarantować odpowiedni pobór i przesył energii? Ta odpowiedź nie wydaje się aż tak oczywista, póki nie uświadomimy sobie, że panele, zamontowane na dachu, są praktycznie cały czas narażone na działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, grad, a także możliwość zabrudzenia… Wreszcie – przegrzane i niewystarczająco odporne panele mogą stanowić poważne zagrożenie pożarowe. Problem rozwiązuje się jednak sam, kiedy wybiera się panele wykonane ze wzmocnionego szkła, odpornego na uszkodzenia mechaniczne, pokrytego powłoką hydrofobową i w stu procentach niepalnego. Tylko takie panele są w pełni bezpieczne i tylko takie PV Poland proponuje w swojej ofercie!« WróćSkontaktuj się z nami i poznaj moc korzyści
z darmowej energii ze słońca!

Korzystając z formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i wykorzystywanie swoich danych osobowych w celu umożliwienia kontaktu oraz przedstawienia oferty przez PV Poland Sp. z o.o. Więcej informacji w Polityka Prywatności.
Zaufali nam
formularz kontaktowy