24/05/2022
Podwyżki cen prądu
Podwyżki cen prądu

Najwyższa od lat inflacja kładzie się cieniem zarówno na naszych budżetach domowych, jak i firmowych. Musimy ostrożniej obchodzić się z wydatkami na wakacje, czy rozwojem firmy. Najwyższe opłaty, które czyhają na polskich obywateli, obejmują przede wszystkim energię. Gdyby ten rok był zwykły, zapewne szacunkowe opłaty na rok 2023 byłyby już znane, ale przy obecnej sytuacji na rynku węglowym oraz ogólnej kondycji geopolitycznej w Europie, jedyne co możemy przewidzieć to, to, że prąd nie będzie tańszy, o ile sami nie weźmiemy spraw w swoje ręce i nie zaczniemy szukać alternatywnego rozwiązania na błyskawicznie wzrastające ceny.

 

O ile zrośnie koszt energii?

1 stycznia 2022 r. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfy sprzedaży obejmujące właścicieli domów oraz potwierdził usługi dystrybucji dla domów i biznesów. W międzyczasie wprowadzona została tarcza inflacyjna, która zmniejszyła VAT na prąd i gaz. Wówczas, gospodarstwa domowe zapłaciły więcej za prąd średnio o 24% w porównaniu z poprzednim rokiem, a to wynosi mniej-więcej dodatkowe 21 zł doliczane do rachunku miesięcznie. Jednakże, jak zapewniają eksperci, jest to jedynie początek i lepiej nastawić się na znaczący wzrost cen prądu w 2023 r. Zwłaszcza że ceny na giełdzie szaleją. Jeśli tendencja się utrzyma w przyszłym roku, to inflacje może sięgnąć nawet 70 proc.! Jeszcze trudniejsza sytuację mają właściciele firm, na których ciąży coraz więcej dodatkowych kosztów, a sama wartość energii potrzebnej do pracy biznesu, znacząco ogranicza firmowy budżet na np. na inwestycje czy ogólny rozwój firmy

Polacy wobec podwyżek cen

Skutki  Polskiego Ładu oraz wojna w Ukrainie dodają kolejnych, niepożądanych skoków cen na polskim rynku oraz niepewności wobec wysokości naszych wydatków w przyszłości. Według ostatnich badań przeprowadzonych na zlecenie Santander Bank Polska* okazuje się, że nawet 50% Polaków zauważa pogorszenie się ich sytuacji finansowej, 58% respondentów stawia na oszczędzanie i rezygnuje z większych wydatków. Co ciekawe, większość Polaków biorących udział w badaniu nie wierzy, aby w ciągu co najmniej następnego pół roku doszło do znaczących, pozytywnych zmian w ich portfelach.

Fotowoltaika i pompa ciepła remedium na podwyżki cen?

Właściwie, bez względu na powody rosnących cen, w tym kosztów za energię, jako zwykli obywatele nie mamy za wiele możliwości do zmiany takiego stanu rzeczy, ale za to, możemy szukać innych rozwiązań, które nam samym zagwarantują bezpieczeństwo energetyczne, niskie rachunki oraz czystsze środowisko. Mowa tu o fotowoltaice, która pomimo ostatnich zmian dotyczących sposobów rozliczania, niezmiennie generuje zyski dla użytkowników. Osoby, które zainwestowały w fotowoltaikę po 1 kwietnia 2022 r., w dalszym ciągu są niezależne od nieustannych podwyżek cen energii, są samowystarczalne pod względem energetycznym i nie mają powodu obawiać się przychodzących rachunków za prąd przez następne kilkadziesiąt lat.

Drugą opłatą, która znacząco obciąża nasz domowy oraz firmowy budżet jest ogrzewanie. Posiadacze fotowoltaiki, która dostarczy energii wszystkim urządzeniom w domu, staje się idealną bazą pod pompę ciepła, która potrzebuje jedynie powietrza i prądu do podgrzewania oraz dostarczenia preferowanej temperatury wody użytkowej sprawiając, że zmartwienia o koszty ocieplenia domu w chłodniejsze dni zanika.

Inwestycja w fotowoltaikę oraz pompę ciepła powoduje, że informacje dotyczące braku perspektyw na niższe ceny energii nie spędzają użytkownikom snu z powiek. Rozwiązania OZE oszczędzają pieniądze dla nas i dla rozwoju naszej firmy, a wartością dodaną jest to, że w pełni pracujemy na poprawę jakości naszego powietrza.

 

Dołącz do grona osób, które nie muszą martwić się o swój budżet i otrzymaj indywidualną ofertę na miarę Twoich możliwości finansowych!

Zadzwoń: 732 081 031

Napisz: kontakt@pvpoland.pl

* Inflacja, Polski Ład i wojna uderzają w portfele Polaków. "Sytuacja znacznie się pogorszyła", online: Badanie Santander "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2022". Połowa Polaków o pogorszeniu sytuacji finansowej - TVN24 Biznes« WróćSkontaktuj się z nami i poznaj moc korzyści
z darmowej energii ze słońca!

Oferta dla:
firmy domu
Korzystając z formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i wykorzystywanie swoich danych osobowych w celu umożliwienia kontaktu oraz przedstawienia oferty przez PV Poland Sp. z o.o. Więcej informacji w Polityka Prywatności.
Zaufali nam
formularz kontaktowy