16/04/2021
Montaż fotowoltaiki - samodzielnie czy z firmą?
Montaż fotowoltaiki - samodzielnie czy z firmą?

Montaż fotowoltaiki we własnym zakresie jest, oczywiście, możliwy, ale czy jest to dobre rozwiązanie? System fotowoltaiczny to skomplikowana konstrukcja, która działa z najwyższą wydajnością tylko wtedy, kiedy jest perfekcyjnie zaprojektowany, skonfigurowany i zainstalowany. Nie bez znaczenia pozostaje lokalizacja systemu. Jeśli uważamy, że wystarczy kupić jakiekolwiek panele PV i zainstalować je tam, gdzie podpowiada nam intuicja, jesteśmy w błędzie. Oto powody, dla których warto zlecić montaż fotowoltaiki wyspecjalizowanej firmie.

  • Audyt fotowoltaiczny. Dobra firma PV nie ruszy z projektem instalacji, zanim specjalista nie przeprowadzi audytu fotowoltaicznego. To pierwszy krok na drodze do zaprojektowania i zbudowania instalacji fotowoltaicznej dla nowo budowanego domu albo instalacji, która powstanie w ramach termomodernizacji zasiedziałego już budynku – bez względu na to, czy planujemy ją na dachu, na ścianie, czy na gruncie. Audyt wykaże jaka jest najlepsza lokalizacja instalacji fotowoltaicznej, da odpowiedź na pytanie o rzeczywiste warunki terenowe i nasłonecznienie na naszej posesji, pomoże ustalić moc instalacji, która zaspokoi jej zapotrzebowanie energetyczne. Jeśli audyt fotowoltaiczny przeprowadzany jest w ramach termomodernizacji potrzebna jest dodatkowo inwentaryzacja techniczno-budowlanej budynku. Wszystkie te działania może podjąć tylko doświadczony audytor, a od ich przeprowadzenia zależy ostatecznie powstanie najlepszego możliwego projektu i optymalnie funkcjonującej instalacji PV.
  • Ubezpieczenie instalacji PV. Choć wiele paneli dostępnych na rynku to panele w 100% niepalne (takie oferuje PV Poland), a każda instalacja PV wyposażona jest w zabezpieczenia AC i DC, które chronią przed przepięciami i zwarciami (sprzężeniami wywołanymi uderzeniem pioruna w okolice instalacji i w samą instalację oraz innymi przepięciami powstałymi w instalacji fotowoltaicznej i sterującej) istnieje cała lista zdarzeń, które mogą doprowadzić do zniszczenia naszej przydomowej elektrowni słonecznej. Należy do nich zaliczyć dewastację, kradzież, ekstremalne zjawiska pogodowe i przyrodnicze (wyładowania atmosferyczne, huragan, mróz, unoszenie kry, opadu gradu, śniegu, powodzi, osunięcia i zapadania ziemi, lawiny i inne). Trzeba mieć świadomość, że ubezpieczyciel nie będzie chciał objąć ubezpieczeniem instalacji wykonanej metodą chałupniczą, jak również nie wypłaci nam pieniędzy z ubezpieczenia w sytuacji, gdy pojawią się usterki, za które odpowiedzialny jest producent, sprzedawca, dostawca, zakład serwisujący lub naprawiający, z mocy prawa lub zawartej umowy naszą instalację. Oznacza to, że i własnoręczne wykonanie instalacji, i współpraca z pokątnie działającą firmą, która nie bierze odpowiedzialności za swoje usługi działa na naszą niekorzyść. Co równie ważne, sama firma PV powinna nam dać absolutną gwarancję na wszystkie swoje usługi oraz sprzedawane przez siebie produkty – PV Poland daje taką gwarancję aż na 30 lat.
  • Dofinansowanie, kredyt na fotowoltaikę. Samodzielne poszukiwanie możliwości dofinansowania albo kredytowania inwestycji związanej z fotowoltaiką jest kłopotliwe. Dofinansowania z programów rządowych jak i z gminnych funduszy operacyjnych przeznaczonych na cele związane z inwestycjami ekologicznymi wymagają spełnienia określonych warunków oraz złożenia stosownych dokumentów. Podobnie jest w przypadku, gdy staramy się o przyznanie kredytu bądź chcemy wziąć fotowoltaikę w leasing. W każdym z wymienionych przypadków pracownicy firmy fotowoltaicznej służą nam pomocą. Często także możemy się zdecydować na kredyt ratalny, który wprawdzie też udzielany jest przez bank, jednak w dopełnieniu formalności pośredniczy firma fotowoltaiczna i wszelkie formalności załatwiamy na miejscu podczas zakupu instalacji.
  • Podpięcie instalacji PV do publicznej sieci energetycznej. Podpięcie naszej przydomowej instalacji PV do sieci to finał starań o uzyskanie częściowej lub całkowitej niezależności energetycznej. Dobra firma fotowoltaiczna pomoże nam w dopełnieniu wszelkich formalności, dzięki czemu szybko będziemy mogli się cieszyć oszczędnościami na rachunkach za energię elektryczną.

Jeśli zlecisz wykonanie projektu instalacji fotowoltaicznej firmie PV Poland, zyskujesz jeszcze jedną wymierną korzyść. Zastanawiasz się nad fotowoltaiką, ale nie jesteś pewien czy to dobra decyzja? Żaden problem! U nas możesz testować instalację przez okrągły rok, a jeśli efekty nie będą satysfakcjonujące, możesz zwrócić nam panele, a my wypłacimy Ci pieniądze.

Współpraca z dobrą firmą fotowoltaiczną zawsze jest optymalnym rozwiązaniem. Podejmując taką współpracę warto sprawdzić certyfikaty, którymi dysponuje firma, oraz jej referencje. Kompetencje i wiedzę firmy PV Poland potwierdza długofalowa współpraca z Krajowym Instytutem Energetyki Rozproszonej – ekspertem na rynku energetyki. PV Poland otrzymało też Złote Godło programu Najwyższa Jakość Quality International w kategorii QI Services za projektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznych.« WróćSkontaktuj się z nami i poznaj moc korzyści
z darmowej energii ze słońca!

Korzystając z formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i wykorzystywanie swoich danych osobowych w celu umożliwienia kontaktu oraz przedstawienia oferty przez PV Poland Sp. z o.o. Więcej informacji w Polityka Prywatności.
Zaufali nam
formularz kontaktowy