30/12/2020
Korzyści z fotowoltaiki dla rolnictwa
Korzyści z fotowoltaiki dla rolnictwa

Fotowoltaika dla rolnictwa to doskonały sposób na uczynienie Twojego gospodarstwa rolnego samowystarczalnym, niezależnym energetycznie i nowoczesnym - skrojonym na miarę XXI wieku. Dzięki niej nie narażasz się na wysokie koszty związane z poborem tradycyjnego prądu, które ciągle wzrastają, nie ryzykujesz przerwą w dostawie prądu, sama inwestycja szybko się wraca, a rachunki za energię maleją. Sprawdź, co jeszcze możesz zyskać, decydując się na farmę fotowoltaiczną przy swoim gospodarstwie!

Fotowoltaika dla rolnictwa

Fotowoltaika i rolnictwo wydają się dla siebie stworzone z kilku względów. Najważniejszy z nich to fakt, że wzajemnie uzupełniają swoje potrzeby i niosą dla siebie obopólne korzyści. Z jednej strony w dużych gospodarstwach rolnych, zajmujących się czy to przetwórstwem rolno-spożywczym czy hodowlą, np. trzody chlewnej, bydła lub drobiu, istnieje ogromne zapotrzebowanie na energię. Jest konieczna, by osprzęt mógł działać na dużą skalę i w sposób nieprzerwany. Nietrudno o wniosek, że takie zapotrzebowanie na energię znacznie przewyższa standardowy popyt zwykłego gospodarstwa rolnego.

Z drugiej strony, oprócz ogromnego zapotrzebowania na tanią energię ze stabilnego źródła, rolnictwo stwarza nieograniczone możliwości infrastrukturalne dla rozwoju fotowoltaiki. Po pierwsze, rozległe tereny wiejskie często zapewniają o wiele lepszą ekspozycję na promienie słoneczne. Po drugie, panele fotowoltaiczne można montować na dachach wszystkich pomieszczeń gospodarczych, a tych w gospodarstwie rolnym najczęściej znajduje się co najmniej kilka. Wreszcie po trzecie – na nieużytkowanych gruntach można postawić naziemne instalacje, montowane jedynie na specjalnych stelażach. Dzięki prostocie instalacji i możliwości pokrycia nimi dużego obszaru w prosty sposób można wzbogacić swoje gospodarstwo rolne o kompleksową farmę fotowoltaiczną.

Jest więc jasne, że fotowoltaika doskonale odpowiada na potrzeby gospodarstw rolnych, które dążą do niezależności energetycznej, a jednocześnie same oferują najlepsze możliwe warunki do zorganizowania przydomowej elektrowni, czerpiącej energię ze słońca. Wobec takiego połączenia trudno przejść obojętnie – to gwarancja czystego zysku!

Fotowoltaika dla rolnictwa – korzyści

Najczęstszym argumentem, przemawiającym na korzyść fotowoltaiki dla rolnictwa, jest perspektywa obniżenia rachunków za prąd i możliwość wykorzystania zaoszczędzonej sumy na inne inwestycje w gospodarstwo. Niższe opłaty za energię to jednak nie wszystko, bo korzyści z tym związanych, jest o wiele więcej. Wraz z redukcją kosztów zyskujesz stabilność i niezależność energetyczną. Prognozy, dotyczące cen konwencjonalnego prądu, produkowanego z elektrowni zasilanych węglem, są bezlitosne – energia elektryczna, pozyskiwana tą metodą, będzie tylko i wyłącznie drożeć. Wynika to z wielu czynników, takich, jak konieczność rekompensowania zamrożonych cen czy wymiany przestarzałej infrastruktury na nową. Decydując się na własną instalację fotowoltaiczną, która sama wyprodukuje dla Ciebie prąd, uniezależniasz się tak od niespodziewanych przerw w dostawie prądu, ale i potencjalnych i nieuniknionych podwyżek. Nie dość więc, że rachunki są niższe, to wiesz, ile zapłacisz – a dla prowadzenia działalności rolniczej i planowania wydatków stabilność kosztów ma niebagatelne znaczenie.

Kolejnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę, planując instalację fotowoltaiczną dla rolnictwa, jest potencjalny zysk – tak materialny, jak i niematerialny. Dzięki montażowi paneli PV w gospodarstwie wzrasta jego wartość rynkowa, ale i prestiż! Stawiając na instalację fotowoltaiczną pokazujesz, że jesteś dynamicznym, nowoczesnym i ekologicznym gospodarzem, który idzie z duchem czasu i któremu troska o środowisko nie jest obca. W końcu kto, jeśli nie rolnik, wie, ile natura może dać człowiekowi?

Fotowoltaika a ulga podatkowa

Wspomniane wcześniej niższe rachunki za prąd, oszczędności i wzrost wartości gospodarstwa już same w sobie są bardzo kuszącą perspektywą, ale jest jeszcze jedna kwestia, która sprawia, że fotowoltaika dla rolnictwa staje się jeszcze bardziej opłacalna. To możliwość uzyskania ulgi inwestycyjnej w podatku rolnym z tytułu fotowoltaiki. Dzięki niej można obniżyć podatek rolny i skorzystać z dwudziestopięcioprocentowej ulgi na nawet 15 lat, co pozwala na jeszcze więcej oszczędności, które możesz przeznaczyć na dalsze inwestycje w rozwój gospodarstwa!

Zatem jeśli prowadzisz gospodarstwo rolne, nie zastanawiaj się dłużej dlaczego warto postawić na fotowoltaikę dla rolnictwa. Korzyści - obok niższych rachunków za prąd, inwestycji w przyszłość, możliwości skorzystania z dotacji dla rolników - jest jeszcze więcej. Skontaktuj się z naszym doradcą, który odpowie na Twoje pytania.  « WróćSkontaktuj się z nami i poznaj moc korzyści
z darmowej energii ze słońca!

Korzystając z formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i wykorzystywanie swoich danych osobowych w celu umożliwienia kontaktu oraz przedstawienia oferty przez PV Poland Sp. z o.o. Więcej informacji w Polityka Prywatności.
Zaufali nam
formularz kontaktowy