27/01/2021
Korzyści z fotowoltaiki dla biznesu
Korzyści z fotowoltaiki dla biznesu

Zalety i korzyści fotowoltaiki dla firm to zdecydowanie więcej niż tylko tańszy prąd czy niezależność energetyczna. Każdy świadomy, nowoczesny przedsiębiorca zdążył już postawić na energię odnawialną, napędzającą jego biznes lub właśnie planuje to zrobić. Zrób to i Ty! Przekonaj się, jakie to proste i jak wiele możesz na tym zyskać.

Fotowoltaika – korzyści

Rezygnując z tradycyjnej energii elektrycznej, pozyskiwanej z elektrowni bazujących na spalaniu węgla, wykonujesz istotny krok w stronę energetycznej rewolucji. Odnawialne źródła energii, szerzej znane jako OZE, nie są już niszową opcją, dostępną jedynie dla wąskiej grupy odbiorców, ale rozsądną i przystępną alternatywą dla każdego. Typów i odmian OZE jest co najmniej kilka. Oprócz instalacji fotowoltaicznych to także biopaliwa, elektrownie wiatrowe, wodne czy geotermalne. Nie ma jednak wątpliwości, że instalacje PV zdominowały rynek OZE w naszym kraju i to one stały się swoistym fenomenem, determinującym dalszy rozwój ekologicznych źródeł energii. Wytłumaczenie nie jest trudne. To proste, niedrogie i wydajne instalacje, które pozwalają na realne obniżenie rachunków za prąd i uniezależnienie się od rosnących cen prądu tworzonego w elektrowni.  Nic więc dziwnego, że dla wielu uruchomienie przydomowej, ekologicznej produkcji stało się kuszącą perspektywą. Tym bardziej, że w ślad za popytem na fotowoltaikę pojawiło się wiele atrakcyjnych opcji finansowania tych inwestycji.

Fotowoltaika dla biznesu

Fotowoltaika wcale nie musi kojarzyć się wyłącznie z przydomowymi instalacjami, montowanymi na dachach domów. To bowiem opcja tak samo atrakcyjna dla klientów detalicznych, jak i biznesowych. Dla jednych i drugich podstawowe korzyści to oszczędność na rachunkach za prąd, ale i energetyczna niezależność.

Fotowoltaika dla biznesu a tańszy prąd

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że najczęściej głównym celem przedsiębiorstwa jest działanie obliczone na osiągnięcie maksymalnego zysku. Prowadzenie biznesu przede wszystkim musi się opłacać, a przychody przedsiębiorstwa powinny przewyższać koszty – to jasne jak słońce! W sytuacji, gdy koszty w znacznym stopniu generuje energia elektryczna, której ogromne pokłady są niezbędne do zasilania hal produkcyjnych, magazynów czy biur, istnieje tylko jedno słuszne rozwiązanie: spróbować je obniżyć. Zawsze możesz po prostu ograniczyć konsumpcję prądu… ale kosztem na przykład zmniejszenia mocy produkcyjnych swojego przedsiębiorstwa. Wcale więc nie zyskujesz. Jedyna rozsądna odpowiedź to więc znalezienie nowego, tańszego źródła energii. Takim bez wątpienia jest fotowoltaika, która nie tylko pozwoli na obniżenie kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa, ale uwolni Cię od nieuchronnych podwyżek prądu.

Fotowoltaika dla biznesu – niezależność energetyczna

W kontekście fotowoltaiki na pewno niejednokrotnie słyszałeś słowo „prosument”, utożsamiane najczęściej z użytkownikiem lub właścicielem instalacji fotowoltaicznej. To jednak zdecydowanie więcej! Słowo „prosument” to połączenie dwóch, pozornie przeciwstawnych sobie pojęć: „producent” oraz „konsument”. Bycie prosumentem oznacza bowiem, że nie tylko konsumujesz energię z fotowoltaiki, ale przede wszystkim – sam ją produkujesz. Zyskujesz więc pełną niezależność tak w kwestii konsumpcji prądu, jak i produkcji. Nie ma dziś bowiem nic, co wskazuje na obniżenie cen energii ze źródeł konwencjonalnych. Przestarzała infrastruktura, ograniczenia generacji ze względu na niewystarczające możliwości chłodzenia, wejście w życie nowej opłaty mocowej, odmrożenie cen prądu – wszystko to wskazuje raczej na wyższe, niż niższe koszty. Kiedy już postawisz na instalację fotowoltaiczną dla swojego biznesu, żadne z nich nie będzie Twoim zmartwieniem.

Pamiętaj również, że niezależność energetyczna ma jeszcze jeden istotny plus: możliwość oddania nadwyżek energii do sieci. W zależności od mocy instalacji możesz później bezpłatnie pobrać 70 lub 80% wyprodukowanego prądu, co jeszcze mocniej przyspieszy zwrot z inwestycji.

Rynek premiuje fotowoltaikę

Kolejną zaletę fotowoltaiki odczujesz już na etapie przygotowania do realizacji inwestycji. Rosnąca popularność instalacji PV przyniosła wręcz fotowoltaiczny boom, a co za tym idzie, bardzo atrakcyjne możliwości finansowania. Dzięki nim wykładanie własnych środków na zakup instalacji nie jest już konieczne! Rynek doskonale przyjął fotowoltaikę i stworzył świetne warunki do jej rozwoju.

Możliwości dofinansowania dla firm jest kilka. To programy dofinansowania, realizowane tak przez samorządy i instytucje publiczne, jak i przez banki, udzielające wsparcia na dogodnych warunkach z gwarancjami Banku Gospodarstwa Krajowego. Coraz popularniejszą i atrakcyjniejszą formą finansowania jest także leasing na panele fotowoltaiczne. Umożliwia on bowiem wliczenie raty leasingu do kosztów uzyskania przychodu, a tym samym obniżenie podatku dochodowego dla firmy.

Wspierasz środowisko. Realnie!

Wszyscy powinniśmy wspólnie działać na rzecz szeroko pojętego dobrostanu środowiska. Możemy robić to na wiele sposobów: oszczędzać wodę, stawiać na zeroemisyjne środki transportu, nie marnować jedzenia czy nie wyrzucać przedmiotów, które mogą zostać naprawione. Znacznie większa odpowiedzialność za środowisko spoczywa jednak nie na konsumentach, ale producentach i przedsiębiorcach.

Decydując się na montaż i uruchomienie instalacji PV w swoim przedsiębiorstwie, dokonujesz realnej zmiany i przyczyniasz się do ograniczenia emisji CO2 do atmosfery. Dajesz tym samym dobry przykład swoim pracownikom, klientom, partnerom biznesowym i całemu otoczeniu. W ich oczach stajesz się odpowiedzialnym, nowoczesnym i świadomym przedsiębiorcą! Zyskujesz więc podwójnie.« WróćSkontaktuj się z nami i poznaj moc korzyści
z darmowej energii ze słońca!

Korzystając z formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i wykorzystywanie swoich danych osobowych w celu umożliwienia kontaktu oraz przedstawienia oferty przez PV Poland Sp. z o.o. Więcej informacji w Polityka Prywatności.
Zaufali nam
formularz kontaktowy