24/03/2022
Fotowoltaika dla hoteli
Fotowoltaika dla hoteli

Fotowoltaika dla hoteli

Koszty energii elektrycznej w obiektach hotelowych są ogromne. Szacuje się, że hotel jednogwiazdkowy zużywa rocznie ok. 157 kWh na metr kwadratowy a jeden gość hotelowy zużywa przeciętnie ok. 39,5 kWh energii na dobę, przy czym zużycie energii rośnie wraz ze wzrostem standardu hotelu. W przypadku hoteli oraz innych obiektów użyteczności publicznej, zwłaszcza obiektów usługowo-handlowych, znakomitą część - ponad 60% całego zużycia energii  - pochłania ogrzewanie, klimatyzowanie i wentylacja obiektu.

Optymalnym rozwiązaniem, gwarantującym znaczące obniżki rachunków za energię elektryczną jest właściwe skonfigurowana instalacja fotowoltaiczna, którą najlepiej umieścić na dachu obiektu hotelowego – w miejscu, które ma doskonałe warunki nasłonecznia i umożliwia zbudowanie elektrowni słonecznej, która całkowicie zaspokoi zapotrzebowanie hotelu na energię elektryczną.

Instalacja fotowoltaiczna pozwala nie tylko zredukować koszty energii elektrycznej w hotelu, ale także umożliwia odpisanie części kosztów instalacji od podatku, co znacząco skraca okres zwrotu inwestycji. W przypadku hotelu inwestującego w instalację fotowoltaiczną istnieje też możliwość odliczenia podatku VAT od podatku dochodowego. Wysokość podatku od instalacji fotowoltaicznej dla branży hotelowej wynosi 23%.

Zgodnie z ustawą o odnawialnych źródłach energii, przedsiębiorstwa – w tym także obiekty hotelowe - posiadające mikroinstalacje o mocy do 50 kWp mogą korzystać ze statusu prosumenta. Energia, którą produkują w pierwszej kolejności przeznaczana jest na zaspokojenie bieżącego zapotrzebowania energetycznego, a ewentualne nadwyżki są magazynowane w sieci dystrybutora, skąd mogą zostać odebrane w postaci tzw. upustu  (w 80% lub 70%), gdy instalacja jest okresowo, np. w zimie, mniej wydajna. Jeśli hotel dysponuje instalacją o mocy powyżej 50 kWp, nadprodukcję prądu można odsprzedać po średniej cenie na rynku konkurencyjnym.

  • Stań się niezależny od rynku dostaw energiiW czasach, w których wszystko drożeje, warto szukać zmian na lepsze i zabezpieczać się na przyszłość. Ceny prądu stale rosną i nic nie wskazuje, by miało być inaczej. Dlaczego więc nie oszczędzić i zainwestować w zieloną energię?
  • Nieważne, jaką działalność prowadzisz Nasza oferta jest kompleksowa – znajdziesz w niej farmy fotowoltaiczne, montowane na dachach czy elewacjach moduły, ale także instalacje PV dostosowane dla biurowców i hal przemysłowych.
  • Pomożemy Ci w zdobyciu szybkiego zwrotu z inwestycji Dzięki zmianom w przepisach możesz magazynować nadprodukowaną energię przez instalację PV w sieci. To pozwala na skrócić czas zwrotu z inwestycji.
  • Ekologia to obowiązek Stawianie na przyjazne środowisku rozwiązania w biznesie jest już standardem, wynikającym z dojrzewającej świadomości społeczeństwa. Troska o naszą planetę stała się ogromną wartością. Każda licząca się marka stawia dziś na ekologię i zieloną energię.

Poszukując możliwości dofinansowania do fotowoltaiki dla hotelu warto wziąć pod uwagę:

  • Kredyt w banku komercyjnym – ten pozyskiwany na instalację fotowoltaiczną jest korzystniejszy, niż zwykły kredyt inwestycyjny
  • publiczne programy wspierające rozwój OZE, np. PolSEFF2, Energia Plus, regionalne programy ochrony atmosfery

Warto mieć świadomość, że obiekt hotelowy dysponujący samodzielną instalacją fotowoltaiczną postrzegany jest przez gości i kontrahentów jako obiekt budujący swój ekologiczny wizerunek w sposób świadomy i precyzyjny. Podczas gdy sektor turystyczny odpowiada za 8% światowej emisji dwutlenku węgla, hotel, w którym wdraża się rozwiązania realnie wpływające na stan środowiska naturalnego w sposób wymierny przyczynia się do redukcji CO2. Warto też mieć na uwadze fakt, że wartość obiektu hotelowego wyposażonego w panele fotowoltaiczne wzrasta, kiedy w grę wchodzi jego sprzedaż albo konieczność pozyskania pożyczki pod zastaw nieruchomości.

Jeśli jesteś zainteresowany instalacją fotowoltaiczną dla hotelu, skontaktuj się z nami i poznaj moc korzyści z darmowej energii ze słońca. Planujemy, pomagamy w pozyskiwaniu dofinansowania oraz montujemy panele fotowoltaiczne. Nasze kompetencje i wiedzę potwierdza długofalowa współpraca z Krajowym Instytutem Energetyki Rozproszonej – ekspertem na rynku energetyki. Każdy nasz Klient zostaje objęty specjalnym pakietem reasekuracyjnym, zapewniającym bezpieczeństwo finansowe i gwarantujące zwrot środków na wypadek, gdyby nasza firma miała jakiekolwiek kłopoty z funkcjonowaniem. Pismo potwierdzające przystąpienie do programu Klient otrzymuje od nas  już przy podpisywaniu umowy. 

FINANSOWANIE
DLA HOTELI


Jak uzyskać dofinansowanie do fotowoltaiki dla hoteli? Hotele mogą korzystać z atrakcyjnych form finansowania. Poziom dotacji na fotowoltaikę może osiągnąć nawet 85% kosztów kwalifikowalnych.

Sprawdź!

 

 « WróćSkontaktuj się z nami i poznaj moc korzyści
z darmowej energii ze słońca!

Oferta dla:
firmy domu
Korzystając z formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i wykorzystywanie swoich danych osobowych w celu umożliwienia kontaktu oraz przedstawienia oferty przez PV Poland Sp. z o.o. Więcej informacji w Polityka Prywatności.
Zaufali nam
formularz kontaktowy