16/11/2020
Czy fotowoltaika się opłaca?
Czy fotowoltaika się opłaca?

Decyzja o montażu paneli fotowoltaicznych zapada przede wszystkim z dwóch powodów – ekologia lub ekonomia, a czasem łącząc te dwa argumenty. Dzisiaj skupimy się na drugim argumencie, czyli opłacalności instalacji fotowoltaicznej.

Decydując się na montaż paneli fotowoltaicznych inwestorzy przede wszystkim sprawdzają czy i kiedy ta inwestycja się zwróci. Żeby inwestycja w fotowoltaikę się zwróciła należy dobrać optymalną do zapotrzebowania moc instalacji. Odpowiednio dobrana moc instalacji fotowoltaicznej sprawi, że wyprodukowana przez instalację energia w pełni zaspokoi zapotrzebowanie na energię elektryczną w Twoim domu.

Przeczytaj, jak dobrać moc instalacji fotowoltaicznej.

W tym miejscu należy podkreślić, iż samo korzystanie z energii słonecznej jest zupełnie bezpłatne, dlatego jeśli energia ze słońca wystarczy do spełnienia naszych potrzeb, nie będziemy się martwili „tradycyjnymi” rachunkami. Daje to ogromny komfort przy ciągle rosnących cenach za prąd.

Fotowoltaika – kiedy się zwróci?

Według naszych obliczeń inwestycja w fotowoltaikę zwraca się średnio w ok. 6 lat.  Zakładając 30 lat żywotności paneli fotowoltaicznych, mamy ok. 24 lat praktycznie darmowego korzystania z energii słonecznej. Jeśli chcesz sprawdzić w jakim czasie zwróci się Twoja inwestycja w fotowoltaikę poproś o wyliczenia naszego doradcę, na podstawie odpowiednich parametrów nasz doradca powie Ci w jakim czasie zwróci się Twoja inwestycja.

Ile kosztuje korzystanie z fotowoltaiki?

Utrzymanie i funkcjonowanie paneli fotowoltaicznych nic Cię nie kosztuje. W PV Poland każdy z naszych Klientów otrzymuje 30 lat absolutnej gwarancji, dlatego nie musisz martwić się żadnymi usterkami. Dodatkowo nasi klienci mogą skorzystać z bezpłatnego serwisu. Dzięki przełomowej technologii paneli fotowoltaicznych, które znajdują się w ofercie PV Poland nasi klienci, również nie muszą martwić się koszty związane z utrzymaniem paneli w czystości, ponieważ są samoczyszczące. Jedyne opłaty związane z funkcjonowaniem instalacji i korzystaniem z energii to koszty stałe operatora sieci, które wynoszą, z zależności od umowy, wynoszą ok. kilkudziesięciu złotych rocznie.

 

Skontaktuj się z nami i sprawdź kiedy zwróci się Twoja inwestycja w fotowoltaikę!« WróćSkontaktuj się z nami i poznaj moc korzyści
z darmowej energii ze słońca!

Korzystając z formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i wykorzystywanie swoich danych osobowych w celu umożliwienia kontaktu oraz przedstawienia oferty przez PV Poland Sp. z o.o. Więcej informacji w Polityka Prywatności.
Zaufali nam
formularz kontaktowy