08/10/2020
10 powodów, dla których warto zainwestować w fotowoltaikę
10 powodów, dla których warto zainwestować w fotowoltaikę

Instalacja fotowoltaiczna to cała gama nowych możliwości i korzyści. Masz wątpliwości, co na niej zyskasz? Chętnie je rozwiejemy – co powiesz na 10 powodów, dla których warto postawić na instalację PV w swoim domu, przedsiębiorstwie lub gospodarstwie rolnym.

1. Fotowoltaika to niższe rachunki i oszczędność

Czy fotowoltaika się opłaca? Jak najbardziej – głównie za sprawą relatywnie niskich cen instalacji oraz coraz większego wyboru sposobów dofinansowania. Korzystając z PV, oszczędzasz na rachunkach za prąd i zapłacisz zaledwie ułamek tego, co płaciłeś dotychczas! Samą inwestycję możesz więc potraktować jako długoterminową lokatę, która przyniesie Ci imponujące zyski.

2. Fotowoltaika to samowystarczalność i stabilność

Kiedy decydujesz się na przydomową elektrownię, zasilaną wprost ze słońca, przestajesz być zależny od kogokolwiek – dostawcy prądu, nieprzychylnej koniunktury, przestarzałej infrastruktury rosnących cen… Prognozy nie są zbyt optymistyczne – „tradycyjny” prąd drożał, drożeje i będzie drożeć jeszcze bardziej.

3. Fotowoltaika to ciągłość dostaw prądu i obrót

Masz fotowoltaikę i nie zależysz od nikogo, a to oznacza, że nie musisz martwić się o to, czy ciągłość dostawy prądu zostanie zachowana – w każdej chwili możesz korzystać ze zmagazynowanego prądu, a jeśli wyprodukowana energia nie spełnia Twojego zapotrzebowania, bierzemy na siebie koszty jej pokrycia! To działa także w drugą stronę – dziś bowiem standardem jest oddanie nadwyżek energii do sieci przez właściciela instalacji PV, czyli tzw. bilansowanie. Wyprodukowany prąd możesz więc wprowadzać do obrotu. Co więcej, w PV Poland produkcję i zużycie możesz monitorować w aplikacji na smartfonie!

4. Fotowoltaika to coraz więcej możliwości dofinansowania

Wraz ze wzrostem popularności instalacji PV przed potencjalnymi prosumentami otworzył się nowe perspektywy. Dofinansowanie na fotowoltaikę możesz uzyskać na kilka różnych sposobów, w zależności od tego, czy inwestycja ma być zrealizowana dla domu, dla biznesu czy dla gospodarstwa rolnego. Program „Mój prąd”, leasing, abonament, odpis od podatku dochodowego czy 25 proc. ulgi inwestycyjnej od podatku rolnego – to tylko niektóre z nich. Również samorządy coraz częściej oferują dofinansowania i udział w projektach wspierających budowę instalacji PV na terenie gmin, powiatów czy województw. Wszystko po to, by przy inwestycji ponieść minimalne nakłady i cieszyć się ekologiczną, zrównoważoną energią.

5. Fotowoltaika to uniwersalność i prostota

W PV Poland mówimy o sześciu podstawowych krokach, które dzielą Cię od uruchomienia przydomowej elektrowni w Twoim domu – od audytu, przez przygotowanie umowy, po pomoc w uzyskaniu dofinansowania formalności, montaż paneli, przyłączenie instalacji do sieci do jej uruchomienia, po którym możesz cieszyć się tanią, ekologiczną energią, zasilającą Twój dom, przedsiębiorstwo czy gospodarstwo.

Do założenia instalacji fotowoltaicznej potrzeba więc niewiele i to świadczy o jej uniwersalności. Wystarczy miejsce na dachu o odpowiedniej ekspozycji lub nawet grunt. To tylko tyle za aż tyle!

6. Fotowoltaika to wyższa wartość nieruchomości

To aspekt, na który nie każdy – i nie zawsze – zwraca uwagę. A powinien! Nieruchomość z instalacją PV znacznie zyskuje na atrakcyjności – potencjalny postrzega ją jako bardziej nowoczesną i „smart”,, przystosowaną do nowych realiów. Znikome rachunki za prąd i energetyczna samowystarczalność bez wątpienia również działają na wyobraźnię i są walorami nieruchomości. 

7. Fotowoltaika to aktywizacja gospodarcza

Branża zajmująca się odnawialnymi źródłami energii do tej pory była postrzegana jako niszowa, a same instalacje PV zakładali tylko nieliczni inwestorzy. Dziś instalacja fotowoltaiczna staje się standardem nowoczesnego, samowystarczalnego gospodarstwa domowego czy przedsiębiorstwa, dzięki czemu sektor mocno się rozwija, powstają nowe miejsca pracy, a prognozy są jeszcze bardziej optymistyczne. Decydując się na instalację PV, pośrednio przyczyniasz się do aktywizacji gospodarczej w swojej okolicy czy w regionie!

8. Fotowoltaika to odporność i bezpieczeństwo

Deszcz, śnieg, grad, burze, ogień – nic z tego nie zagraża instalacji fotowoltaicznej, jeśli składa się z najwyższej jakości, samoczyszczących, odpornych, niepalnych paneli. Tylko na takie stawiamy w PV Poland. Solidność, wysoka jakość i bezpieczeństwo to fundament naszych instalacji i usług.

9. Fotowoltaika i pompa ciepła…

Instalacja fotowoltaiczna daje możliwości nie tylko w zakresie produkcji energii elektrycznej, ale także ogrzewania domu. Coraz chętniej stosowanym rozwiązaniem w gospodarstwach domowych jest tzw. pompa ciepła, która może być zasilana bezkosztowo z prądu, pozyskanego z naszej przydomowej elektrowni! To więc podwójnie ekologiczne rozwiązanie – bo z pomocą własnej instalacji zapewniasz sobie zarówno prąd, jak i ogrzewanie Twojego domu!

10. Fotowoltaika to ekologia!

To ostatnia kwestia, ale absolutnie nie najmniej ważna. Wręcz przeciwnie – to fundament! W czasach, w których powinniśmy kłaść szczególny nacisk na szeroko pojęty dobrostan środowiska i dobrą kondycję planety, na której żyjemy, warto zaczynać od niewielkich kroków, bo każdy z nich przybliża nas do ratowania planety. Instalacja PV to ukłon w stronę ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju – nie emituje szkodliwego dwutlenku węgla do atmosfery i bazuje na zielonej energii, czyli potencjalne zasobów naturalnych. Decydując się na inwestycję w fotowoltaikę pokazujesz, że przyszłość Ziemi nie jest Ci obojętna i jesteś gotów wziąć za nią odpowiedzialność!« WróćSkontaktuj się z nami i poznaj moc korzyści
z darmowej energii ze słońca!

Korzystając z formularza wyrażasz zgodę na przechowywanie i wykorzystywanie swoich danych osobowych w celu umożliwienia kontaktu oraz przedstawienia oferty przez PV Poland Sp. z o.o. Więcej informacji w Polityka Prywatności.
Zaufali nam
formularz kontaktowy